9. KOLO - HNĚVKOVICE - KOŽLÍ "B" 1:2 (0:1)

publikováno 04.10.2009 (aktualizováno 30.11.2015)

branka: 84. P.Starý

SESTAVA: J.Rajdl st. - P.Rajdl, Z.Rajdl, M.Červený, O.Štastný - P.Končel, M.Doležal (60. M.Nulíček) P.Starý, J.Rajdl ml. - J.Chyba, M.Fanta

Rozhodčí: Kutil

Utkání s nejbližším zeměpisným rivalem probíhalo za velmi větrného počasí, téměř bez očekávaných emocí. V prvním poločase zápasu byli lepší hostující fotbalisté. Po čtvrthodině hry trefil koželský Březina břevno, na další šanci se čekalo do 30. minuty, kdy po centru z pravé strany otevřel skóre neobsazený Fotr -- 0:1. Domácí hráči neměli svůj den, míč jim odskakoval a i brankových příležitostí bylo jak šafránu. Tu největší měl ve 40. minutě po rohovém kopu M.Červený, jenže trefil břevno a ani z následného zmatku nevytěžili hněvkovičtí vyrovnání.

Ve druhém poločase se obrátila výhoda "větru v zádech" k domácím, ti však nevytěžili z této možnosti téměř nic. Diváci se dočkali jen několika nepřesných střel.  Hněvkovickým chyběla chuť do hry a větší vůle po vítězství. Hostující obrana působila celkem spolehlivě a když si v 75. minutě po rohovém kopu Kožlí dali domácí neštastnou vlastní branku, bylo utkání vpodstatě rozhodnuté -- 0:2. Trochu vzruchu v závěru zápasu přinesla 84. minuta, kdy po spolupráci s M.Červeným snížil střelou z hranice vápna PETR STARÝ -- 1:2. Závěr si koželští pohlídali a zaslouženě si odváží všechny tři body, naopak hněvkovičtí díky své herní krizi klesají v tabulce níže. Příští utkání odehrají Hněvkováci následující sobotu v Golčově Jeníkově, kde se s domácí rezervou střetnou od 15. hodin.

Výsledek mladších žáků: Česká Bělá - Hněvkovice 3:1