22. KOLO - LEŠTINA "B" - HNĚVKOVICE 1:1 (0:1)

publikováno 30.05.2010 (aktualizováno 30.11.2015)

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Červený, Z.Rajdl, M.Doležal, O.Štastný - P.Končel, J.Štastný, P.Starý, M.Nulíček (85. P.Rajdl) - J.Rajdl ml., M.Fanta (35. P.Veleta)

branka: 1. M.Fanta

Rozhodčí: Klimeš

Leštinští funkcionáři si před zápasem zřejmě spletli termín utkání "A" mužstva s "B" mužstvem, a tak se proti hněvkovickým fotbalistům postavilo i několik hráčů, kteří pravidelně nastupují v okresním přeboru včetně útočného dua elitních okresních střelců Piskač - Bárta. Pravidla však toto umožňují, a tak měli Hněvkováci v letošní jarní sezóně proti sobě jednoznačně nejsilnějšího soupeře. Přesto měli oranžovočerní začátek z říše snů, kdy po výkopu ze středového kruhu a snad deseti vteřinám hry se dostal míč těsně za hranicí vápna k MARTINU FANTOVI a jeho tvrdá křížná střela se od tyče odrazila do sítě -- 0:1. Hněvkováci měli i nadále v prvním poločase míč více na svých kopačkách a znovu M.Fanta nevyužil zhruba v 10. minutě svou příležitost, kdy ho bohužel vychytal u tyče stojící brankář Leštiny. Domácí borci se v prvním poločase dostávali do šancí sporadicky, přesto jedna velká přišla v 18. minutě, když leštinští využili po našem rohovém kopu špatného odkopu a Bárta se řítil sám na J.Rajdla. Ten však zasáhl na jedničku a vytěsnil i zanedlouho střelu jednoho z domácích záložníků následující z poskytnutého rohového kopu. Do konce poločasu ještě zaujala střela J.Štastného a především poctivá defenzíva  Hněvkovic vycházející již z útočného prostoru.

Začátek druhé půle přinesl stejně jako minulý týden silný déšť a hřiště se v Leštině přeměnilo spíše v oraniště, kdy se neposedný míč kolikrát dělal s fotbalisty co se mu zachtělo. Domácí byli od úvodu 46. minuty lepším týmem a tlačili se k útočení. K vidění byl celkem rychlý fotbal, kterému chyběly pouze góly. V polovině poločasu se zaskvěl znovu hněvkovický gólman proti Bártovi, do jiných velkých možností, kromě jedné z 80. minuty, nepouštěla domácí borce pozorná hra celého našeho týmu. Na obou stranách tak přicházelo nebezpečí většinou jen ze standartních situací. Do ofenzívy se Hněvkováci moc necpali, přesto mohl deset minut před koncem rozhodnout J.Štastný, jeho lob nad vyběhnuvšího brankáře však skončil těsně mimo. V závěru dohrávali fotbalisté Leštiny kvůli zranění o deseti a zdálo se, že si po náročném zápase přivezou tři body domů Hněvkováci. Opak byl však pravdou. V nastaveném čase se po neštastné chybě ve středu hřiště dostal do brejku ostrostřelec Piskač a zdařilým blafákem zařídil vyrovnání.

Remíza byla vzhledem k průběhu hry zasloužená, o to více nás mohlo těšit, že jsme jí dosáhli proti posílenému soupeři...branka v nastaveném čase však pochopitelně zamrzí mnohem více, než během devadesáti minut hry. V příštím kole dorazí do Hněvkovic vedoucí tým tabulky Světlá "C", prošpikovaná několika bývalými profi hráči z nižších rakouských soutěží. Diváci se tak mohou těšit zřejmě na další zajímavé utkání, jehož začátek je v tradičních 10. hodin dopoledne.

12. Dolní Město B 19 3 4 12 22: 46 13

MLADŠÍ ŽÁCI: HNĚVKOVICE - ŠTOKY 11:2 (9:1)

branky: 3x D.Dvořák, 3x M.Husáková, 2x J.Vavrla, 2x M.Rajdl, 1x R.Veleta

Jednoznačná záležitost našich mladíků, kdy již v páté minutě bylo vzhledem ke čtyřem gólům v síti Štoků rozhodnuto o jednoznačné výhře