1. KOLO - VILÉMOV - HNĚVKOVICE 1:1 (0:0)

publikováno 07.08.2011 (aktualizováno 30.11.2015)

branka: 65. M.Fanta

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Červený, Z.Rajdl, M.Doležal, M.Janda - M.Nulíček (78. P.Rajdl), P.Končel, J.Štastný, O.Štastný - P.Veleta (73. J.Vošický), M.Fanta

Rozhodčí: Kutil

Hněvkováci zajížděli k úvodnímu zápasu nové sezóny do Vilémova. Na obou týmech byla znát nerozehranost, přesto oranžovočerní v první desetiminutovce dvakrát nepříjemně stříleli. O.Štastný i M.Fanta mířili těsně vedle. Postupem doby se za dusného vedra dostávali k ofenzívě i vilémovští, závary si vytvořili ze standartních situací. I několik rohů hněvkovických v podání O.Štastného a P.Končela bylo nebezpečných, k hlavičkám se procpával M.Doležal, leč koncovka se nezdařila. Ve 40. minutě zachraňoval hněvkovické jejich gólman, když vychytal při brejku jednoho z domácích. O pár sekund později vsítil branku M.Fanta, nebyla však uznána pro domnělý ofsajd. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V první patnáctiminutovce druhé půle měli hosté několik příležitostí k tomu vstřelit první branku, ale obrana vilémovských i díky paní Štěstěně zasahovala úspěšně. Po několika možnostech Hněvkovic utekl  po pravé  straně vilémovský Procházka a jeho křížný centr našel Matouška, který přízemní střelou otevřel v 62.minutě  skóre -- 1:0. Hněvkováci však zvedli hlavy a brzy vyrovnali. O tři minuty později nacentroval z levé strany M.Doležal a po hrubce domácího beka vyrovnal zblízka MARTIN FANTA -- 1:1. Oranžovočerní chtěli otočit skóre ve svůj prospěch. V 70. minutě po rohovém kopu vykopávali vilémovští dvakrát z brankové čáry po střelách bratrů Štastných, v 75. minutě nebyla uznána další branka M.Fanty hlavou, neboť se provinil jeho spoluhráč při rohu strkáním. Závěr zápasu proběhl na hřišti v poklidu, a tak si obě mužstva rozdělila po bodu. Radoval se i zhruba pětadvacetičlenný hlouček výborně povzbuzujících oranžovočerných fanoušků....

Následující neděli dorazí do Hněvkovic rezerva Okrouhlice, začátek utkání je v 10. hodin dopoledne.