4. KOLO -- HNĚVKOVICE - KAMENNÁ LHOTA 6:2 (4:0)

publikováno 27.08.2011 (aktualizováno 30.11.2015)

SESTAVA: J.Rajdl st. - M.Červený (65. M.Pipek), Z.Rajdl, M.Doležal, M.Janda - M.Nulíček, P.Končel, J.Štastný, O.Štastný (77. J.Těšínský) - M.Fanta, P.Veleta (80. J.Rajdl ml.)

branky: 15., 33., 79. M.Fanta, 29. O.Štastný, 35. P.Veleta, 89. M.Nulíček

Rozhodčí: Herink

V pouťové sobotní odpoledne dorazili do Hněvkovic fotbalisté z nedaleké Kamenné Lhoty. Počasí bohužel vytvořilo dosti nepříjemné sportovní podmínky, i přesto však oranžovočerní předvedli v prvním poločase kvalitní výkon. Jako první se do šance procpal M.Červený, jeho hlavička mířila vedle.  Zanedlouho se tradiční hněvkovický kanonýr s jedenáctkou na zádech také nejprve zastřeloval, aby v 15. minutě nečekanou rybičkou po centru J.Štastného z pravé strany otevřel MARTIN FANTA skóre -- 1:0.   Hněvkovičtí záložníci i nadále vytvářeli šance, uklidňující druhou branku vstřelil ve 29. minutě po rohovém kopu M.Nulíčka střelou z levé strany ONDRA ŠTASTNÝ -- 2:0. Domácí obrana nepouštěla hosty do šancí, úspěšně se dařilo pokrývat i exokresního kanonýra Výborného. Když pak ve 33. minutě přidal třetí branku MARTIN FANTA, začalo se v Hněvkovicích slavit -- 3:0. O dvě minuty později po spolupráci obou útočníků se počtvrté měnilo skóre, úspěšným střelcem se stal PETR VELETA -- 4:0. Do konce poločasu se ještě několikrát zapotil brankář soupeře, stav se již neměnil a do kabin se odcházelo sice promokle, ale díky kolektivnímu výkonu již za rozhodnutého výsledku...

Ve druhé půli ztratili domácí v určitých momentech  zřejmě motivaci, a tak úvodní patnáctiminutovka patřila hostům. V 51. minutě dokonce po nedorozumění v obranných řadách snížil hlavičkou nejlepší hráč soupeře Urban ml. -- 4:1. Oranžovočerní však drželi utkání ve svých rukou a kráčeli za výhrou. Pro diváky brankově zajímavé utkání nabídlo v posledních minutách ještě další góly. V 79. minutě zkompletoval po centru J. Těšínského z levé strany svůj hattrick (i když "nečistý") MARTIN FANTA -- 5:1. Hosté dohrávající kvůli zranění v deseti dokázali snížit, to když v 85. minutě tečoval jeden z hněvkovických záložníků nechtěně do vlastní sítě centrovaný míč ze standartní situace -- 5:2. Poslední brankové slovo patřilo dvojici J.Rajdl - MICHAL NULÍČEK, první jmenovaný předložil doslova na zlatém podnose míč svému spoluhráči, který zblízka zamířil do sítě -- 6:2.

I přes pár drobných chyb ve druhém poločase tak Hněvkováci zaslouženě vítězí a po čtyřech kolech soutěže se z nich stává vedoucí tým tabulky. V příštím kole zajíždíme v neděli do Dolního Města, kde se s místní rezervou střetneme v již obvyklých 10. hodin dopoledne.

branky:  3x M.Husáková, 1x D.Dvořák, 1x J.Kupec

I naše mladé naděje měli úspěšný den. Pro některé možná trochu nečekaně porazili na domácí trávníku své soky z Leštiny. Hattrickem se blýskla Markéta Husáková, ale uznání zaslouží všichni hráči, neboť nastoupili vůbec poprvé v soutěžní zápase "na velkém hřišti".