publikováno 05.09.2010 (aktualizováno 30.11.2015)

SESTAVA:  J.Rajdl st. - P.Rajdl, Z.Rajdl, M.Doležal, M.Janda - M.Nulíček, J.Štastný, P.Končel, O.Štastný (50. P.Starý) - J.Rajdl ml. (65. J.Chyba), M.Fanta (88. J.Vošický)

branka: 57. J.Štastný

Rozhodčí: Čejka P.

Derby s nedalekými Kouty mají vždy svou štávu a říz, tentokrát však první poločas zápasu moc atraktivních momentů nenabídl. Očekávaná početná divácká kulisa viděla první šanci na straně Hněvkovic, kdy se do zakončení dostal M.Nulíček, ale jeho střelu zneškodil domácí brankář. Defenzíva Koutů nedovolila Hněvkovákům téměř vůbec nic, domácí se spoléhali na svou obvyklou zbraň, standartní situace. Z oboustranné nakopávané bolely diváky oči, přesto se ve 25. minutě zrodil gólový moment. Na výborně zahraný rohový kop Horajse na vzdálenější tyč si naběhl Urban a otevřel skóre -- 1:0. Na hněvkovické hráče po inkasované brance padla nervozita, chyběla kombinace, a tak se poločas dohrál bez dalších větších šancí na obou stranách.

Ve druhé půlce byli oranžovočerní fotbalovější té první a šli za vyrovnáním. Po několika přízemních střelách P.Starého se v 57. minutě povedlo to, na co čekal hlouček hněvkovických fanoušků. Po akci z pravé strany na jejímž konci byla přihrávka J.Rajdla na JIRKU ŠTASTNÉHO se hněvkovický středopolař prodral na hranici vápna a utěšenou střelou levačkou k tyči vyrovnal -- 1:1. Poslední půlhodinu zápasu byli oranžovočerní přece jen o krapet lepší svého soupeře, který však nebezpečně hrozil opět především ze standartních situací. Po několika nebezpečných centrech M.Nulíčka z pravé strany visela ve vzduchu i druhá branka, jenže hostům bohužel nebylo přáno. A když v závěru zápasu vychytal hlavičku M.Fanty reflexem domácí brankář a střela P.Končela mířila nad, skončilo utkání remízou. Pochvalu zaslouží naši výborní fanoušci, kteří dorazili pod Melechov v hojném počtu.

V následujícím kole zavítá do Hněvkovic nebezpečný Vilémov, začátek utkání je v tradičních 10:00h dopoledne.