9. KOLO - SVĚTLÁ "C" - HNĚVKOVICE 3:1 (0:0)

publikováno 03.10.2010 (aktualizováno 30.11.2015)

SESTAVA: J.Rajdl st. - P.Rajdl, P.Končel, M.Doležal, M.Červený - M.Nulíček, O.Štastný, J.Štastný, P.Veleta (70. J.Vošický) - M.Fanta, J.Chyba

branka: 52. M.Fanta

Rozhodčí: Kutil

Hněvkováci dorazili do Světlé s torzem sestavy. Zápas v úvodní pětačtyřicetiminutovce mnoho ofenzivních momentů nenabídl, obě mužstva spíše pozorně bránila. Hněvkovičtí měli míč častěji na kopačkách. Do asi největší šance se dostal těsně před poločasem M.Doležal, ale z hranice vápna bohužel přestřelil, domácí zlobili jako obvykle krátkými narážečkami, ale do významné šance se nedostali.

To druhá půlka byla přece jen o něco zajímavější, hnedle v 52. minutě se podařilo oranžovočerným otevřít skóre zápasu. Jirka Štastný vyslal lahůdkovou příhru do křídelního prostoru na MARTINA FANTU, který z levé strany přízemní střelou propnul síť -- 0:1. Hněvkováci byli na koni a zanedlouho si vypracovali další dvě velké šance, přičemž ta druhá, do které se dostal J.Chyba byla stoprocentní. Bohužel se nezadařilo navýšit skóre, a tak přišel v 62. minutě klíčový moment zápasu. To totiž utekl hněvkovické obraně veterán Novotný a několik metrů před vápnem zatáhl za ochrannou brzdu jeden z hostujících obránců. Rozhodčí však nečekaně udělil pouze žlutou kartu a nařídil trestný kop. K němu se zhruba metr za vápnem postavil zkušený Čihák, jenž přízemní střelou prostřelil zeď a vyrovnal -- 1:1. Průvan světelským dělal svými náběhy a centry z pravé strany po celý druhý poločas M.Nulíček, z jeho nadějně vypadajících akcí se však již branky docílit nepovedlo...ba naopak. V 82. minutě ze situace hraníčící s ofsajdem se prosadil Klbík a "angličanem" poslal do té doby ofenzivně matný světelský tým do vedení -- 2:1. Nečekaná zápletka hnala Hněvkováky do ofenzívy, z mírného tlaku však ke konci vytěžili oranžovočerní jen několik rohů....po jednom z nich se odražený míč dostal na polovinu Hněvkovic, z čehož profitovali domácí a z další situace, ze které Hněvkovice reklamovali ofsajd, rozhodli světelští definitivně -- 3:1.

V předposlední podzimní kole dorazí do Hněvkovic mužstvo Okrouhlice "B", a tak věřme, že se oranžovočerní rozloučí se svými fanoušky na domácím hřišti pozitivnějším výsledkem. Začátek utkání je v neděli v 10.00 hodin.